Gastronomie
02/07/2019 Jan Smekal

Nejkrásnější předzahrádky: ​Dvorana nabízí úžasný prostor v centru Ostravy

Zahrádka, které všichni říkají Dvorana, nabízí obědy, zákusky domácí cukrárny či spoustu nápojů na osvěžení. Navíc si tady hosté mohou užívat naprostého klidu, byť sedí přímo v centru města.

Oáza klidu v centru Ostravy. I takto by se dala označit zahrádka Kampusu Palace, které všichni říkají Dvorana.

„Když jsme před třemi lety rekonstruovali Kampus, současnou studentskou rezidenci a dříve věhlasný hotel, tak na stavebních plánech a projektové dokumentaci se vnitroblok nazýval Dvoranou. Tento název se tady neustále opakoval a natolik jsme si ho oblíbili, že nakonec Dvoraně zůstal,“ vysvětlila Jitřenka Navrátilová, provozní ředitelka Kampus Palace.

Pokud hosté zavítají do Dvorany, mají si rozhodně z čeho vybírat. Jde totiž o zahrádku hned několika podniků dohromady, které fungují v symbióze a vzájemně spolupracují.

„Máme tady veganské a vegetariánské bistro Black Kale, hernu, bar a hospůdku Gaming Bar Realita. Dále zde máme bistro Bistro Bocca, které je jak studentskou menzou, tak dobrým bistrem pro veřejnost. V neposlední řadě se zde nachází také domácí cukrárna Sladký časy,“ popsala Navrátilová.

„Všichni jsme si spolu sedli a začali jsme společně budovat Dvoranu. Navzájem si tak klidně přehazujeme zákazníky, pokud je potřeba. Když má kupříkladu někdo chuť na pivo, tak ho pošleme za kluky do Reality. Když někdo přijde s tím, že chce nějaké jídlo bez masa, na to jsou zase odborníci v Black Kale baru,“ nastínila.

Návštěvníkům se na Dvoraně hodně líbí, že jde o uzavřený vnitroblok v centru města, kde je neruší hluk z okolí. Ať už od aut či procházejících lidí

„Říkám, že je to oáza klidu v centru města,“ poznamenala Navrátilová, podle které je velkou parádou na Dvoraně poobědvat. „Terasa je totiž z velké části zastíněná, byť nedokážeme zajistit úplný stín po celých dvanáct hodin, sedí se tady velice pohodlně, není tu vedro, jsou zde dvě restaurace nabízející menu, lidi jsme schopni rychle obsloužit a ti si mohou jídlo vychutnat, aniž by je rušilo cokoli z okolí. Toto lidé hodně vítají a mají rádi.“

Za příznivého počasí je každou středu letní kino

Všechny podniky Dvorany vytváří i společný program. „V případě hezkého počasí patří ke stálicím každou středu letní kino. Letos spolupracujeme se společností Optoma, což jsou specialisté na promítací techniku, takže máme díky nim skvělé velké plátno i projektor. Jak zvuková, tak vizuální stopa je velmi kvalitní, a to i v době, kdy je ještě světlo,“ podotkla Navrátilová.

„Začínáme promítat vždycky v osm hodin večer, když už slunce tolik nepálí, ale přitom ještě není úplná tma. I tak je obraz velice kvalitní a diváci si mohou sledování filmů příjemně užít.“

Letos v Kampus Palace ve venkovním prostoru vybudoval Gaming Bar Realita také venkovní bar. „Návštěvníci tak nemusí odbíhat nikam do budovy, ale mohou využívat venkovní bar. Točíme tam několik druhů piv, ovocné birely. Zkrátka to, co dneska zákazníci mají rádi. Kluci se spojili s Red Bullem, takže míchají i různé drinky s tímto energetickým nápojem,“ přiblížila provozní ředitelka.

Kromě letního kina mívají v Kampusu Palace na přelomu měsíce program zaměřený na nějakou zemi či kontinent.

„V rámci sijského víkendu ve spojení s dalšími akcemi a dobrým jídlem - indická a nepálská kuchyně - dorazí opět ověřené spojení Honza "Tráva" Trávníček a Marek Audy. Jejich 3D projekce vás přenese na dvě a půl hodiny do vzdálených krajin. Na přelomu července a srpna pak bude evropský víkend, na přelomu srpna a září pak americký. Na ten plánujeme grafiti jam a streetart workshop. Bude tady u rampa, budou se dělat hamburgery, přijedou food trucky. Návštěvníci se rozhodně mají na co těšit.“

Kampus Palace také velice často spolupracuje s tanečníky swingu Swingville, takže zde bývají taneční školy swingu s živou kapelou.

„Z úspěšných akcí se na Dvoraně konal například Restaurant Day, den amatérských kuchtíků, kteří měli možnost, otevřít si na jeden den improvizovanou restauraci,“ řekla Navrátilová.

"Dvoranu chceme otevřít všem lidem. Nejen těm, kteří tu chtějí přijít na pivko, limonádu nebo nějakou dobrotu, ale také těm, kteří mají chuť něco organizovat a Ostravu posunout dál. Takto to vzniklo v případě studentky Natálie, která dělala Art Ovu, Dvoranu chceme nabídnout i dalším, pomoci lidskou silou, propagací atd. Pokud má tedy kdokoli jakýkoli nápad, ať se nebojí přijít. Pomůžeme mu ho zrealizovat,“ vzkázala Navrátilová.

Dvoranu zdobí unikátní výmalba zobrazující džungli

Hosté Dvorany mohou obdivovat i její originální výmalbu, o kterou se postarali mladí sprejeři z Ostravy. „Všechno si vzal na starost známý Khoma. Společně se svými přáteli si vše celé kočíroval, Dvorana je tak vymalovaná jako džungle.“

Určitou nevýhodou Dvorany je fakt, že není vidět z ulice a člověk musí projít třeba určitým komerčním prostorem, aby se dostal dovnitř. „S tím trochu bojujeme, ale můžu lidi ubezpečit, ať se nebojí a projdou dále. Všichni jsou tady přátelští, takže nemusí mít strach, že by je někdo odněkud vyhodil. Všechny podniky tady totiž fungují v symbióze, takže hosté, kteří přijdou zvenčí, se nemají čeho obávat. Mají tady jedinečnou možnost dát si oběd, pak si pochutnat na zákusku z cukrárny nebo si nechat natočit pivko od Reality.“

„Věříme, že do dvou let kopneme i do druhé části bývalého hotelu Palace s tím, že by se studentská rezidence měla rozšířit o dalších 300 lůžek. Už teď Dvorana dost často ožívá studentským životem. Studenti tady tvoří různé projekty, takže se tady kumuluje mladá energie, která je moc fajn. Zároveň však říkáme, že nejsme uzavření žádné jiné věkové skupině,“ ubezpečila Navrátilová.

Sdílejte článek