Gastronomie
16/07/2019 Jan Smekal

Nejkrásnější předzahrádky: I v centru Ostravy se můžete cítit skoro jako na vesnici

Slunce, vzduch, pohodu, malebný výhled na kostel, a tak trochu vesnickou atmosféru, kde se všichni lidé znají. To všechno nabízí zahrádka kavárny LA PETITE CONVERSATION nacházející se v Chelčického ulici v centru Ostravy.

Zahrádka kavárny LA PETITE CONVERSATION je sice v centru Ostravy, ale na rozdíl od mnohých ostatních nacházejících se v této části města svým hostům nabízí o poznání větší klid. Navíc provozovatelům umožňuje zvětšení prostoru a možnost obsloužit více zákazníků.

„Venku na zahrádce je zase úplně jiná, příjemná atmosféra, ulice více žije. Pro nás je nejdůležitější, že ulice i Ostrava žije a rádi propojujeme s prostorem naší kavárny i zahrádky sousedy. Dveře kavárny jsou otevřeny, prostor celkově více žije, takže přitahuje pozornost a zájem zákazníků,“ uvedl majitel kavárny David Girten, podle kterého je zásadní být v létě venku, užívat si atmosféru města, sedět na zahrádce a potkávat lidi, v tomto případě i sousedy.

„Lidé si užívají pohodu, prostor je vzdušnější. Kolem naší zahrádky nejezdí mnoho aut, je u nás klid. Když je někomu zima, vezme si deku a může vysedávat dál. Nejvíce lidé oceňují potkávání známých, pozdraví kolemjdoucí,“ pokračoval.

Zahrádka je specifická právě díky své atmosféře. „Je trochu jiná, je tam klid, kolem se známe, sousedé se na skok zastaví, prohodí pár slov, v ulici se všichni známe, vlastně se často stává, že vždycky potkáte někoho známého, jako na vesnici. Ojedinělý a velmi malebný je také pohled na Evangelický kostel,“ přiblížil Girten a dodal, že zahrádka hostům nabízí slunce, vzduch, pohodu a občas i koncerty.

A co v létě letí na zahrádce nejvíce? „Je to pivo, dále aperol spritz, víno, vinný střik, saláty a naše belgické hranolky. Přes poledne si zákazníci dávají rovněž obědová menu,“ vyjmenoval Girten. „Máme výborné saláty, dát si v létě kvalitní salát a k tomu třeba víno je vždy super a osvěžující, nebo domácí belgické hranolky. Oblíbené jsou rovněž naše domácí wafle třeba se zmrzlinou, čokoládou, ovocem a šlehačkou, tzv. wafle „totálka“, k tomu často potěší ledová káva v různých podobách.“

Zahrádku kavárny LA PETITE CONVERSATION rádi využívají všichni její zákazníci a vždycky se těší na její otevření. „Největší rušno je asi přes obědy, při hezkém počasí bývají všechny stoly na zahrádce dopředu rezervovány, přes poledne je u nás příjemný stín. Další vlna je pak většinou po 19. hodině,“ řekl Girten.

Personál kavárny se snaží o zahrádku neustále starat. Pravidelně myje a čistí chodník, pěstuje květiny. A co by mohlo být ještě lepší?

„Kdyby markýza poskytla stín i při parném odpoledni. A i když máme rádi psy, byli bychom radši, když by majitelé nenechávali své pejsky čůrat na fasády domů a na místech, kde lidé jí,“ uzavřel Girten.

Sdílejte článek