Gastronomie
27/08/2018 Jan Kubečka

Nová ostravská kavárna sází na sladké i slané palačinky

​Na začátku prázdnin se na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě otevřel nový podnik se zaměřením na francouzské palačinky a „bubble waffles“.

Podnik nese netradiční jméno Kafe Palača. Název Palača vzešel z úst dvouleté dcery majitelky Terezy Štiákové.

Nápad otevřít si vlastní podnik přišel po návštěvě Paříže, kde paní majitelka s manželem ochutnali pravé francouzské crêpes.

V Ostravě jim podnik s podobným konceptem chyběl. Paní Tereza využila volného času na mateřské dovolené a pustila se s pomocí manžela do podnikání.

Interiér kavárny je dílem designéra Jaromíra Materny, který prostoru, ve kterém kdysi bývala například herna, dal vzdušný a minimalistický vzhled.

Vnitřní prostory jsou laděny do příjemných tlumených barev a dají vyniknout obrazům malířky Zuzany Kulhánkové, které dotvářejí design celého interiéru.

Při přestavbě prostor se myslelo také na pohodlí těch nejmenších návštěvníků. Naproti vchodu je umístěný dětský koutek s hračkami.

Kafe Palača tak není jen designovou kavárnou, ale také „kids friendly“ podnikem, kde mohou maminky načerpat sílu a zabavit své ratolesti.

Na menu naleznete nejen sladkou verzi palačinek, ale také variace slaných palačinek zvaných „galette“. Sladké palačinky mohou být plněny sezónním ovocem, tvarohem či zmrzlinou.

Ve slaných palačinkách si pochutnáte například na náplni se špenátem nebo prosciuttem. Palačinky připravují i v bezlepkové verzi z pohankové mouky.

Ovoce a zelenina pro přípravu náplní palačinek pocházejí od lokálních dodavatelů.

Nabídku palačinek doplňují „bubble waffles“. Waffle jsou oblíbené hlavně mezi mladou generací zákazníků. V době návštěvy byly týdenní specialitou wafle s čokoládou.

Nápojový lístek zahrnuje několik druhů kávy a domácí limonády a ledové čaje, které se připravují každý den čerstvé.

Do budoucna je v plánu zahrádka a podávání poledního menu v závislosti na aktuální sezóně a přání hostů.

Sdílejte článek