25/09/2024 Jan Petrus

Ocelářské derby vyhrály Vítkovice, rozhodly v prodloužení

Dynamický zápas tradičních regionálních rivalů se hrál ve skvělé kulise zaplněné Ostravar Arény a musel fanoušky bavit.

"Diváci si mohli přijít na své, i když padly jenom dva góly,” hodnotil zápas trenér Třince Zdeněk Moták. I přes několik velkých šancí totiž zůstávalo skóre dlouho 0:0.

Gól padl až na konci druhé třetiny, v přesilovce rozradostnil vítkovické tribuny Abdul. Srovnával pak ve třetí třetině po velkém tlaku Třince Čacho. O gól navíc daly tentokrát Vítkovice, když se v prodloužení znovu z přesilovky trefil Kanaďan Nellis.

Derby přineslo i klasické potyčky a několik vyhrocených momentů. Těsně před gólem Třince se gólman Klimeš dostal za svou brankou do souboje s napadajícím třineckým hráčem a skončil na zemi. Rozhodčí nevylučovali a Klimeš si to s nimi po závěrečném hvizdu ještě přijel vyříkat. Trenér Moták to naopak zpětně viděl jasně: "Vyrovnání jsme si zasloužili.”

V prodloužení doplatil Třinec na nedisciplinovanost a Vítkovice dostaly šanci hrát výhodnou přesilovku čtyř proti třem. Vítězný gól domácího mužstva byl odměnou za vysoké tempo a nasazení během celého utkání. "Byli jsme zarputilí, odehráli jsme ten zápas na hranici obětavosti,” dodal k tomu trenér Vítkovic Wojnar.

Vítkovice čeká hned v pátek od 17:30 další atraktivní domácí zápas. Do Ostravy přijedou ambiciózní Pardubice s kapitánem čerstvých mistrů světa Romanem Červenkou. Třinec jede do Mladé Boleslavi a poté v neděli od 17:00 doma ve Werk Aréně nastoupí proti Hradci Králové.