28/09/2024 Petr Sobol

Poruba jede. V sobotu do Ostravy dorazí hokejisté Třebíče

Hokejisté prvoligové Poruby hned od začátku sezony ukazují, že budou opět hodně silní. Z pěti zápasů vybojovali deset bodů a v tabulce jsou druzí.

Poruba z dosavadních pěti zápasů prohrála jediný – ten na vsetínském Lapači. Zbylé čtyři duely Ostravané vyhráli a v tabulce jsou druzí o bod za Sokolovem.

Ve středu se Poruba představila v Litoměřicích, kde zvítězila 2:1 v prodloužení. Vítěznou branku utkání vstřelil švédský obránce Westlund.

„Důležité dva body. Litoměřice hrají výborný hokej, mají mladý tým. Výborně hrají do defenzivy i ofenzivy. Hodně nás podržel gólman, byl to výborný zápas,“ uvedl kouč Poruby Jiří Režnar.

Z nových posil Poruby se kromě Westlunda velmi dobře uvedli také Kotala s Romanem, kteří mají na kontě shodně čtyři body. Stejně jako Šoustal.

Další náročné utkání čeká prvoligový ostravský tým v sobotu, kdy doma přivítá Třebíč. Ta je zatím šestá, dva body za Porubou. Poslední dva duely Horácké Slavii vyšly, porazila vedoucí Sokolov i ambiciózní Vsetín, nad kterým vyhrála 4:3 v prodloužení.

Třebíč se v úvodu sezony opírá o výkony gólmana Mičána, v poli jsou produktivní útočníci Svoboda, Dočekal či Psota.