Cestování
14/02/2024 Petr Sobol

Ostravské letiště zahájilo sezonu charterových letů, nabídne téměř 30 destinací

Foto: se souhlasem Letiště Ostrava

Prvním odletem do egyptské Hurghady byla v minulém týdnu zahájena charterová sezona z ostravského letiště Leoše Janáčka. Ta bude v letošním roce plná novinek.

„Na velmi úspěšný rok 2023, kdy jsme přepravili o 20 procent více cestujících, navazuje obrovské posílení provozu v letošní sezoně. Kromě navýšení počtu letů do již zavedených oblíbených destinací očekáváme spoustu novinek. To, že se daří rozšiřovat provoz, svědčí o rostoucím zájmu cestujících využívat naše ostravské letiště. Letošní charterovou sezonu začínáme opět o trochu dříve, už začátkem února a po těchto letech do Egypta je velká poptávka“ uvedl generální ředitel letiště Jaromír Radkovský.

Dostupných bude celkem 29 destinací ve 12 zemích. Oblíbené a dlouhodobě provozované destinace doplní 11 novinek. Mezi ty nejžádanější patří například italská Lamezia Terme, která bude v provozu každý čtvrtek. První let je plánován na 6. června a kromě zájezdů s cestovní kanceláří si cestující mohou zakoupit také samostatné letenky.

Další dlouho poptávanou novinkou jsou Kanárské ostrovy, konkrétně Fuerteventura, dále albánská Tirana, Chania na řeckém ostrově Kréta, ostrov Thassos, Enfidha v Tunisu, španělská Murcia, turecký Dalamán a Marsa Matrouh v Egyptě.

Lety bude provozovat letecká společnost Smartwings, která se významnou měrou podílí na provozu sezonních destinací na ostravském letišti a tvoří tak dlouhodobě významného partnera.

„Během letních měsíců Smartwings nabídnou z ostravského letiště přímá letecká spojení do 22 destinací. Týdně půjde o 67 letů, přičemž polovinu tvoří pravidelné linky Smartwings do oblíbených destinací a letovisek. Loni se Smartwings letělo pravidelnými a charterovými lety z ostravského letiště Leoše Janáčka 292 tisíc cestujících a letos společnost očekává další výrazný nárůst,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Na pravidelné linky do letních destinací, které provozuje Smartwings, si cestující mohou zakoupit letenky na webových stránkách letecké společnosti.

„Kromě rozšíření letového provozu se cestující mohou těšit také na další novinky. Rozšířena bude například nabídka služeb v terminálu. Děláme maximum pro to, aby naši cestující byli se službami na letišti spokojeni a měli k dispozici vše potřebné před odletem na svou dovolenou,“ dodal Ondřej Musil, manažer pro pasažérskou přepravu Letiště Ostrava.

„Od června bude v provozu přímá letecká linka do Podgorice v Černé hoře. Spojení bude každé úterý provozovat letecká společnost Air Montenegro. Novinky představí také letecká společnost Ryanair. Od konce března navýší počet rotací na lince do Londýna na třikrát týdně, od června pak spustí lety do španělské Malagy. Linka bude v provozu dvakrát týdně, každé pondělí a čtvrtek. I nadále bude letecká společnost LOT Polish Airlines létat do Varšavy. Frekvence letů pětrkrát týdně umožňují pohodlné a rychlé přestupy do destinací po Evropě, severní Americe i Asii. Tato linka je také využívána pro přestupy na odlety do exotických destinací,“ doplnil Ondřej Musil.

„Z Ostravy létá stále více lidí k moři, rozvíjí se cargo, ‚sedla’ si i pravidelná linka do Londýna s Ryanair a díky lince Ostrava-Varšava, kterou zajišťuje letecká společnost LOT Polish Airlines, se Moravskoslezský kraj otvírá a postupně spojuje s celým světem. Letiště Ostrava má za sebou velmi úspěšný rok a vypadá to, že i letos bude pokračovat trend zvyšující se poptávky po letech z našeho letiště. Chuť cestovat z mošnovského letiště jistě umocní i novinky, které letiště pro letošní sezónu připravilo. To jsou velmi pozitivní zprávy, nezbývá než popřát šťastný let,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Sdílejte článek