Gastronomie
18/05/2018 Jaroslav Baďura

Ostravské Makro představilo zákazníkům špičkovou gastronomii

Makro Ostrava uspořádalo pro své zákazníky tento týden unikátní přehlídku špičkové gastronomie.

Před prodejnou, ale především na mnoha místech v jejích útrobách, se prezentovaly nejen ostravské špičkové restaurace a šéfkuchaři.

"Makro mění tvář a my jsme se to rozhodli našim zákazníkům v rámci akce Inspirace chutí připomenout," vysvětlil důvod prezentace řady restaurací přímo v ostravském Makru ředitel ostravské prodejny Ondřej Šmídl.

Také ostravské Makro, stejně jako například vlajkové prodejny v Praze, mění svou tvář, dává více prostoru regionálním producentům, například pekařům, pěstitelům zeleniny, atd.

Zákazníci tam mohli ochunat například sendviče, které jim připravili šéf ostravského Food Ateliéru David Valíček, přímo před jejich očima se porcoval obří tuňák, kterého vzápětí připravili místní kuchaři, nedaleko se podávaly domácí burgery, prezentovala e zde řecká restaurace, českotěšínská restaurace Partyka, a mnoho dalších.

Zákazníci si akci velmi pochvalovali. "Jd to moc fajn zpestření nákupu, do kterého se mi, přiznám se, zrovna dnes moc nechtělo. Ale odcházím nejen s nákupem, ale i velmi dobře najedený," smál se Jan Horák z Ostravy.

Magazín PATRIOT představí změny v ostravském Makru v samostatném článku v příštích dnech.

Sdílejte článek