Gastronomie
27/05/2022 Petr Sobol

Ostravské Poke Bo půjčuje piknikové koše. Havajský truck jede na festivaly

V září otevřelo v centru Ostravy bistro s havajskými specialitami. Teď Poke Bo vyráží i mezi lidi na festivaly a plánuje taky další novinky.

O havajské pokrmy známé jako poke bowl je v Ostravě zájem. „Jedná se o lehký pokrm, který dobře zasytí a dodá lidem energii,” říká Kateřina Richterová, která bistro Poke Bo provozuje na Střelniční ulici, naproti biskupství, spolu s Radkem Teichmanem.

Základem pokrmu poke bowl je rýže doplněná rybou, masem nebo tofu. „Největší zájem je o poke s lososem a trhaným kuřecím masem. Pořád máme v nabídce také naše černé knedlíčky bao buns a do nabídky jsme přidali i sezonní knedlíček s krevetami,” prozradila Kateřina Richterová.

V ostravském Poke Bo začali také s přípravou polévek, které se staly velmi oblíbené. „Veliký zájem byl například o polévku ramen, která u nás už začala být vyhlášená. Teď jsme zase přidali sezonní poke s chobotnicí a plánujeme také další nové poke na léto,“ řekla nám zakladatelka bistra.

A s letní sezonou přichází i další novinky. Poke Bo totiž vyrazilo s novým přívěsem i mezi lidi a začalo objíždět festivaly. Premiéru si „havajský“ food truck odbyl na Pojez festu a chystá se třeba taky na Colours of Ostrava. „Lidé nás vyhledávají. Přeci jen jsme zdravější varianta občerstvení, než třeba langoše nebo burgery,“ vysvětluje Kateřina Richterová, která čas od času dováží poke bowl i do „svých“ Klimkovic. „Už tam sice nebydlím, ale nezapomněla jsem na ně,“ usmála se.

Další novinkou havajského bistra v Ostravě je zapůjčování piknikových košů a dek. „Sídlíme kousek od řeky Ostravice, naproti nám je park. Podle mě se spojení pikniku a poke skvěle hodí. Budeme nabízet i speciální piknikové menu,“ nalákala všechny zájemce. Pár stolků na posezení je i před samotným bistrem.

Poke Bo sice v Ostravě nefunguje ještě ani rok, lidé si ho ale oblíbili hodně rychle. „Hned na začátku se nám to začalo pěkně rozjíždět a v tomto trendu stále pokračujeme. Hezky se to rozkřiklo,“ těší provozovatelku, která už se dívá i do budoucna. „Už jsme se rozšířili o přívěs, ale nezahálíme a přemýšlíme, co dál. Během zimy bychom mohli otevřít další pobočku v Ostravě. Snad se nám to podaří,“ uzavřela Kateřina Richterová.

Sdílejte článek