Gastronomie
04/10/2022 Petr Sobol

Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název

V průběhu července se ve Fulneku otevřela Síň slávy Petry Kvitové. A na konci srpna svůj provoz zahájila kavárna nazvaná PojďCafe.

Elitní česká tenistka Petra Kvitová se sice narodila v Bílovci, vyrůstala ale ve Fulneku, kde dodnes žijí její rodiče. Dvaatřicetiletá dvojnásobná vítězka Wimbledonu se do města sama ráda vrací a místní lidé jsou na ni náležitě hrdí.

Během prázdnin jí ve Fulneku otevřeli Síň slávy a předposlední srpnový den spustila svůj provoz i útulná kavárna nazvaná PojďCafé. „Nechtěli jsme kavárnu Petry Kvitové, to by bylo zavádějící a lidé by si mohli myslet, že kavárnu provozuje sama. Využili jsme proto toho jejího „pojď”, kterým se hecuje, a které všichni znají,” řekla pro patriotmagazin.cz Nikol Bolomová, vedoucí Městského kulturního centra, které kavárnu provozuje.

Kavárnu zdobí fotky Petry Kvitové, která už místo sama navštívila. V nabídce PojďCafé jsou kromě kávy taky zákusky, domácí limonády, čaje, farmářské chleby nebo snacky. Nechybí ani moravská vína a prosecco. „Lidé jsou zvědaví, chodí k nám. Návštěvu spojí i se Síní slávy a Petru si tak užijí se vším všudy,” usmála se Nikol Bolomová.

Fulnek je výrazně spjatý taky s Janem Ámosem Komenským, který má ve městě památník. PojďCafé, stejně jako Síň slávy Petry Kvitové, sídlí hned vedle v Knurrově paláci. „V září jsme měli na nádvoří letní kino a vypadlo to moc hezky. Během otevření u nás vystoupila taky kapela, plánujeme i autorské čtení nebo zpívání vánočních koled,” prozradila nám Nikol Bolomová.

Zákusky, které jsou v kavárně v nabídce, se mezi návštěvníky těší oblibě. Ostatně, sladké má ráda i Petra Kvitová. V PojďCafé má dokonce i svůj ikonický dort. „Chtěli jsme vymyslet zákusek z věcí, které má ráda. Ona nám prozradila, že má nejradši Míša řez. A tak se vymyslela jeho wimbledonská verze,” představuje Bolomová kulatý dort se zelenou pokrývkou, světlými kolečky a siluetou úspěšné tenistky. „Plánujeme rozšířit nabídku o další tenisové zákusky. Řešíme třeba dort v barvách Wimbledonu. Pro ten jsou typické taky jahody se smetanou, tak uvidíme, s čím nás cukráři překvapí,” vyhlíží novinky Nikol Bolomová.

PojďCafé má otevřeno ve všední dny od 9 do 19 hodin. V soboty je v provozu od 10 do 19 a v neděle od 13 do 18. „Lidé se k nám vrací, berou si zákusky i s sebou. Sezona kaváren teprve začíná, takže jsme zvědaví, co všechno nás čeká,” těší se Bolomová.

Sdílejte článek