Gastronomie
16/08/2021 Petr Sobol

Pod Pradědem o víkendu proběhnou borůvkové hody. Jedlíky bude bezplatně vozit i speciální autobus

Už o víkendu proběhnou v Malé Morávce oblíbené borůvkové hody. Na své si přijdou všichni milovníci sladkého, ale i dobré zábavy.

Jubilejní 20. ročník borůvkových hodů proběhne v Malé Morávce, Karlově pod Pradědem a okolí o víkendu 21. a 22. srpna 2021. Na návštěvníky čekají borůvkové knedlíky a další dobroty s borůvkami nebo z borůvek ve 12 místních restauracích a také na borůvkovém jarmarku v obecním parku v Malé Morávce.

„Poprvé za dvacetiletou historii mají, i díky Moravskoslezskému kraji, borůvkové hody své vlastní webové stránky. Na adrese boruvkovehody.cz je mimo jiné výčet restaurací, jejich přesná poloha a připravené borůvkové menu. Návštěvníci si tak ještě před příjezdem mohou vybrat, kam zamíří,“ řekl za organizátory akce Boris Keka.

V obecním parku v Malé Morávce, na parkovišti u lanové dráhy Myšák a na dalších místech v obci proběhne borůvkový jarmark. Mezi partnerskými restauracemi bude jezdit bezplatný autobus. Organizaci parkování na k tomu určených místech zajistí místní dobrovolní hasiči.

„Z pochopitelných důvodů nemůže autobus zavézt jedlíky až k vysílači na Pradědu k naší nejvýše položené restauraci. V jízdním řádu není ani restaurace Na Hvězdě, přestože i ta leží v katastru obce. Věřím však, že si do obou podniků milovníci borůvkových knedlíků cestu najdou,“ uvedl Keka.

Přichystána jsou také hudební vystoupení, soutěže a ochutnávky. „Borůvkové hody jsou pouze víkendovou záležitostí, Jeseníky však nabízejí řadu dalších možností trávení volného času, především pak pěší a cykloturistiku, v zimě pak lyžování a běžky a skialpinismus. Místní vzduch patří k nejčistším v Evropě, což je ta nejlepší pozvánka k návštěvě,“ dodal Boris Keka.

Sdílejte článek