Cestování
18/02/2024 Admin PATRIOT

Poznejte New York nebo svět Harryho Pottera. Rozleťte se z Ostravy do světa

New York. ​Foto: se souhlasem Radynacestu.cz

Rozleťte se z Ostravy poznat ikonický New York, zavítat do světa čar a kouzel Harryho Pottera v Londýně nebo ochutnat španělský temperament i kuchyni do nové destinace, dostupné z letiště Leoše Janáčka, starobylé Málagy.

S cestovkou Radynacestu.cz, kterou najdete na Chelčického ulici přímo v centru Ostravy, dostanete k ruce průvodce, který město zná jako své boty.

Londýn po stopách Harryho Pottera

Věděli jste, že letos v červnu to už bude 27 let od publikace první knihy spisovatelky J. K. Rowlingové s názvem Harry Potter a Kámen mudrců? A celých 23 let od prvního filmu? Do zákulisí kouzelnického světa se společně s průvodkyní Evou Staňkovou můžete vydat v Londýně. „V centru metropole navštívíte spousty filmových míst, od mostu, který zničili smrtijedi přes Gringotovu banku až po místní zoo,“ zve Martin Šimek, majitel CK Radynacestu.cz.


Foto: se souhlasem Radynacestu.cz

Na předměstí Londýna vás pak čekají studia Warner Bros., kde najdete opravdový kouzelnický svět. Bez vstupenky zakoupené předem ale neuspějete. Těšit se můžete na kulisy z filmů, interaktivní prvky a hry pro děti. Během prohlídky máte možnost ochutnat máslový ležák, proletět se na koštěti nebo zahradničit s mandragorou. Na závěr je tu místnost plná suvenýrů, kde si můžete koupit kouzelnickou hůlku, hábit, Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak nebo plyšáka. Třešničkou na dortu zážitků je odvoz do a ze studií speciálním kouzelnickým doubledeckerem.

Andalusie s úchvatnými horskými vesničkami

Novinkou letošního roku je starobylá Málaga, kam se nově dostanete přímým leteckým spojením z Ostravy. Město bylo založeno před více než 3000 lety fénickými kupci a formováno především Maury, kterým vděčí za své opevnění i největší přístav andaluského pobřeží té doby. Dnes nabízí spoustu krásných památek, muzeí a parků vybízejících k odpočinku.


Foto: se souhlasem Radynacestu.cz

Ikonami Andalusie jsou nádherná městečka jako Ronda, která je považována za kolébku corridy, či sněhobílý Mijas, kde je za hlavní dopravní prostředek považován osel. A co se vám určitě vryje do paměti, je skvělá andaluská kuchyně. Místní specialitou jsou sardinky opékané na tyčce, které v některých restauracích připraví přímo před vámi. Spláchnout je pak můžete vyhlášeným místním vínem.

New York s nejvýznamnějšími památkami

New York je rájem pro filmové fanoušky. Míst, kde se v této metropoli natáčelo, je nespočet, ale mezi nejznámější se řadí nádraží Grand Central Terminal, kde zavítal štáb Godzilly, Mužů v černém nebo Přátel s výhodami. Patří mezi největší nádraží na světě a sídlí v úchvatné budově, která ukrývá spoustu zajímavostí, obchodů a třeba i možností, jak se dobře, zdravě a cenově přijatelně najíst.

Objevíte tu kryté tržiště Grand Central Market s čerstvými surovinami, kam si můžete zajít pro něco zdravého na cestu, pokud nemáte dost času – třeba pro ovocný salát nebo pečivo právě vytažené z pece. Máte-li větší hlad, zajděte do podzemní „jídelní části“ Lower-Level Food Court. Tady budou uspokojeny všechny vaše chutě – vybrat si můžete mezi japonskou, čínskou, židovskou, italskou nebo třeba mexickou kuchyní. Pobočku tu mají také cukrárny a pekárny Magnolia Bakery, do níž na barevné cupcaky rády chodily hrdinky seriálu Sex ve městě.

Připraveno ve spolupráci se Španělskou kanceláří pro cestovní ruch.

Sdílejte článek