Gastronomie
11/05/2023 Admin PATRIOT

V Ostravě startuje nový podcast o gastronomii GastroSkaut

Vydavatelství Magazín PATRIOT, které v Moravskoslezském kraji provozuje web patriotmagazin.cz a tištěný měsíčník Magazín PATRIOT, zahájilo produkci již druhého podcastu.

"Od ledna jednou týdně produkujeme podcast Po čuni! Nyní startuje čistě gastronomický podcast GastroSkaut, který zatím půjde do éteru a na YouTube jednou za čtrnáct dní," říká majitel vydavatelství Magazín PATRIOT a moderátor obou podcastů Jaroslav Baďura.

Zatímco podcast Po čuni! vydává redakce ve vlastní režii, pro podcast GastroScaut se spojila s krajským projektem Pojez, který podporuje gastronomii, a také s řetězcem kaváren COKAFE.

"Věříme, že GastroSkaut bude stejně úspěšný jako Po čuni!" říká Baďura. Mezi nejposlouchanější podcast Po čuni! patří například rozhovor s majitelem Divadla Mír a hercem Albertem Čubou, který jen na YouTube sledovalo 42 000 lidí, sledovaný byl také rozhovor s přítelkyní zesnulého zpěváka Davida Stypky Katkou Březinovou, který na YouTube vidělo 12 000 lidí.

Zatímco podcast Po čuni! se nahrává a natáčí přímo v redakci Magazínu PATRIOT, GastroSkaut bude vznikat v kavárně COKAFE v ostravských Dolních Vítkovicích.

Hostem prvního podcastu GastroSkaut byl Richard Mauler, majitel řetězce kaváren COKAFE. Prozradil například, kdy a o kolik se rozšíří počet kaváren COKAFE, co chystá v ulici Skautská v Porubě a další novinky.

V sobotu vznikne na festivalu POJEZ v Dolních Vítkovicích podcast GastroSkaut speciál, který postupně pozve k mikrofonu hned několik zástupů zajímavé krajské gastroscény.

Sdílejte článek