Kultura
14/12/2022 Roman Vojkůvka

Střelba, honičky i kaskadéři! ​Ve Štramberku se bude natáčet pokračování série John Wick

Američtí filmaři se po Praze, Semilech a Kouřimi přesunou i do Štramberku na Novojičínsku, aby zde natočili několik scén do akčního filmu Ballerina.

Snímek není přímým pokračováním úspěšné série John Wick, ale vypráví příběh jedné ze zabijáckých baletek, s nimiž se mohli fanoušci seznámit v zatím posledním uvedeném dílu Wickových dobrodružství.

Hlavní hrdinka v podání Any de Armas (ztvárnila mimo jiné Marylin Monroe ve filmu Blondýna) se zde bude snažit vypátrat a zabít vrahy své rodiny. Keanu Reeves, stejně jako někteří další herci z první třech dílů Johna Wicka, se zde objeví pouze ve vedlejších rolích.

Od 3. ledna 2023 proběhne ve vybraných štramberských lokacích příprava a 10. ledna bude štábem navezena technika. Samotné natáčení se odehraje ve třech následujících dnech, vždy od 14 hodin do půlnoci.

Podle scénáře 11. ledna v Jaroňkově ulici sklouzne hlavní hrdinka po střeše jednoho z místních domů, zda to bude samotná De Armas, či její dublerka, zdroje neuvádějí. Ulice bude v době natáčení neprůjezdná až do té doby, než bude režisér se scénou dokonale spokojen.

Následujícího dne se štáb usídlí v ulicích Horní Bašta, a Dolní Bašta, kde se budou točit akční scény s kaskadéry, prchajícími ulicí. Provoz v místě bude regulován, Horní Bašta bude po dobu natáčení neprůjezdná, v Dolní Baště bude doprava zastavena jen na chvíli.

Stejný den bude natáčení pokračovat i na Trúbě, jmenovitě na rozhledně a na nádvoří okolo Chaty Dr. Hrstky. Opět má jít, jak je v podobných filmech zvykem, o akční scény.

Dne 13. ledna se štáb vrátí na ulici Jaroňkovu a nově se přesune i do ulice Kopec. Tam je znovu naplánována scéna s kaskadéry a tentokrát se bude i střílet.

Pro všechny natáčecí dny platí, že pokud nebude k dispozici skutečný sníh, mají filmaři v plánu zasněžit okolní domy sněhem sice umělým, ale svým složením ekologickým a šetrným k přírodě.

Režisérem filmu, jehož natáčení v česku zajišťuje firma Czech Anglo Pictures, je Len Wiseman, tvůrce filmů Underworld, Smrtonosná past 4.0, nebo remaku kultovní sci-fi Total Recall.

Ballerina bude do kin uvedena mezi čtvrtým (březen 2023) a pátým (2025) přímým pokračování série John Wick.

Sdílejte článek