Gastronomie
27/05/2020 Jaroslav Baďura

Trhy u Futura budou každý týden, zákazníky čeká řada novinek

Farmářské trhy u obchodního centra Futurum si nejen u Ostravanů získávají stále větší oblibu.

Vedení obchodního centra přichází s řadou novinek, které trhy ještě vylepší.

"Novinky, které přijdou, souvisí s dokončující se venkovní zónou z ulice Varenská. Zóna bude upravena pro pořádání menších akcí včetně Farmářských trhů. Budou zde stát i známe foodtrucky z Ostravy. Jména prozradíme v červnu. Plánujeme využívat plochu taky jako sportoviště," říká ředitelka obchodního centra Zuzana Lenhartová.

Proč jste se rozhodli zrušit pátky a nově pořádat trhy každý víkend?
Páteční trhy byly organizovány zejména pro podporu farmářů a prodejců. Zpětná vazba od návštěvníků a farmářů nás přesvědčila, že konání trhů každou sobotu by mohlo být úspěšné a tak jsme mobilizovali naše kapacity a trhy budou každý týden. Toto léto bude taky v rámci dovolených zřejmě omezené a je možné, že Ostraváci budou tedy více doma a trhy navštíví častěji. Uvidíme, co nám léto přinese.

Na co se lidé mohou těšit?
Zejména na zmiňovanou zónu, kde bude příjemné nové posezení, centrální zóna jídla, pití a hudby. Budeme se snažit někdy sobotní program protáhnout až do večerních hodin. V zóně bude od července otevřená i nová restaurace se zahrádkou, takže o nabídky jídla nebude nouze.

Máte i nějaké nové prodejce?
Musíme říct, že jsme sami překvapeni, kolik nových prodejců se nám ozývá se zájmem prodávat na našich trzích. Noví prodejci určitě budou každé trhy, vzhledem k měnící se účasti těch stálých. Ale zatím byl provoz trhů omezen a tak se těšíme na plný program jako v minulém roce.

Chystáte novinky v doprovodném programu?
Vzhledem k tomu, že jsme teprve v novém ,,kabátě“ od minulého roku, velké úpravy nebudou. Ale můžeme prozradit, že se snažíme dohodnout s místními umělci a budeme se snažit měnit žánr hudby tak, ať je to pestré a zajímavé.

A co další změny ve FUTURU, jak pokračují?
Změn pro rok 2020 jsme měli naplánovaných poměrně dost, ale díky situaci s COVID-19 jsme museli část plánovaných investic a oprav posunout. Uvidíme, jak se vyvine zbytek roku a podle toho se pustíme do realizací a dalších plánů. V dubnu jsme vyseli asi 4,5 tisíce metrů čtverečních luční louky u našeho obchodního centra, kterou budeme sekat pouze dvakrát za rok. Ať také necháme prostor přírodě, zatím tam květin není tolik, kolik by se nám líbilo, ale vše má svůj čas.

Sdílejte článek