Gastronomie
29/01/2024 Jaroslav Baďura

​V Bernie’s bude vařit michelinský kuchař z Itálie!

Milovníci špičkové gastronomie by měli zpozornět: 6. a 7. února bude v ostravské restauraci Bernie’s vařit držitel michelinské hvězdy, šéfkuchař Massimo Camia z piemontské oblasti Barolo.

“Michelinské degustační menu bude doprovázeno víny z malého rodinného vinařství Diego Pressenda, které se nachází v piemontské vesnici Monforte d’Alba v samém srdci Langhe. Vína přijede představit Oscar Pressenda a chybět nebude ani nejslavnější italské víno Barolo, kterému se přezdívá král vín anebo víno králů,” říká manažer restaurace Bernie’s Tomáš Taneček.

Massimo Camia, který je držitelem michelinské hvězdy už od roku 2001 a každoročně ji úspěšně obhajuje, představí v Bernie’s pětichodovou večeři, ve které nebude chybět například telecí tartar s grana padano krémem, rolka z pečených paprik s tuňákovým paté, mini burger se salsicciou di bra quenelle s ostropestřcem a sýrovým fondue či tradiční “langa plin” s třemi druhy pečeného masa, jehněčí kotleta v křupavém těstě s vrstvenými gratinovanými bramborami či piemontský nugát s lískovými oříšky.

Zájemci o mimořádný gastronomický zážitek si mohou zarezervovat svůj stůl na telefonním čísle 596 117 639, případně e-mailem na: info@bernies.cz. Cena menu včetně vinného párování je 4990 korun na osobu.

Sdílejte článek