Gastronomie
29/08/2022 Jaroslav Baďura

​Žádný konec! Restaurace U Kluků pokračuje

Hosty, kteří si zvykli chodit na obědy do restaurace U Kluků v ostravské Soukenické ulici, nedávno rozesmutnila zpráva, že se podnik bude zavírat.

“Už to tak skutečně vypadalo, dokonce jsme to oficiálně oznámili na Facebooku,” říká spolumajitel podniku Radim Dvořáček, který provozuje v Mariánských Horách oblíbené bistro A Café.

“U Kluků je pouze obědová restaurace, která jede jen ve všedních dnech na jednu směnu. V jednu chvíli se ale objevily velké třecí plochy mezi našimi zaměstnanci, které se nedařily odstranit. Nový personál se nám nedařilo sehnat,” říká Radim Dvořáček.

Pohovory s uchazeči o práci v restauraci U Kluků nedopadly moc dobře, protože, jak říká Radim Dvořáček, naprostá většina zájemců nebyla použitelná. Ozvali se také dva uchazeči o převzetí podniku, ale ani to nedopadlo.

“Takže jsme vyhlásili, že podnik se zavírá a za hodinu poté se mi ozval můj známý kuchař, který se s přítelkyní staral o jeden penzion na Morávce. Že tam končí, protože penzion se prodává. Známe se dlouho, nejen z cateringu na festivalu Colours of Ostrava vím, že jsou šikovní, takže jsme se domluvili. Servis nám zustal beze změny,” říká Radim Dvořáček.

Restaurace U Kluků se tak po krátké pauze znovu 1. září otevře a bude fungovat jako dosud, tedy ve všedních dnech pro dobu obědů.

“Od příštího roku bychom tam rádi, jednou až dvakrát za měsíc, grilovali na zahrádce. Bude to ale jen nárazově. Raději uděláme pár oslav nebo svateb, které nám dávají větší smysl.”

Sdílejte článek