Gastronomie
04/08/2021 Jaroslav Baďura

Zrekonstruovaný Dům kultury Poklad dnes otevírá restauraci, zbytek se otevře 25. srpna

V nově zrekostruovaném Domu kultury poklad se dnes otevřela restaurace.

Přístupná bude její vnitřní část i venkovní zahrádka. Hostům bude nabízet polední menu, každý den tři aktuální jídla a dále sedm jídel ze stálé týdenní nabídky. Kromě poledního menu si mohou její návštěvníci vychutnat také odpolední kávu nebo třeba večeři či drink.

Otevírací doba restaurace je od neděle do čtvrtku od 11 do 22 hodin a v pátek a v sobotu od 11 hodin do půlnoci.

Čtěte také: V Ostravě zahajuje unikátní street food market Černý Kůň!

„V příštím týdnu od pondělí otevřeme recepci, ve které si bude možné koupit vstupenky na všechny naše připravované akce. Třeba na koncert Marie Rottrové, na kterou se moc těšíme, nebo Dana Bártu a Illustratosphere a celou řadu dalších. V prodeji budou také vstupenky na filmová představení nebo se tam budou mít možnost senioři zaregistrovat na seniorskou akademii. Tým, který tohle všechno připravuje, začal odpočítávat poslední tři týdny do slavnostního otevření, které se uskuteční ve středu 25. srpna,“ uvedla jednatelka Akordu a Pokladu Darina Daňková.

Recepce v Pokladu bude otevřená v pracovní dny. V pondělí, středu a pátek od 7:30 do 13:30. V úterý a čtvrtky od 13:30 do 18:30. Polední pauza je 11:30 až 12:30. Telefonní číslo na recepci je 555 131 111, pro případnou komunikaci je možné využít také e-mailovou adresu info@dkpoklad.cz.

Seniorská akademie, což je program celoživotního neprofesně orientovaného vzdělávání, začne 23. září. Určena je zájemcům od 55 let. Studium zakončí ziskem diplomu a certifikátu, které jim budou předány na slavnostní promoci. Zájemci se mohou přihlásit do 10. září nejen osobně v Pokladu, ale také prostřednictvím formuláře na https://bit.ly/3CbGDv3. Více o akademii najdou zájemci na webových stránkách www.dkpoklad.cz.

Součástí slavnostního otevření Pokladu budou Dny otevřených dveří, a to ve středu 25. a ve čtvrtek 26. srpna. Návštěvníci tak mají možnost nakouknout do nově zrekonstruovaných prostor Pokladu.

Kapacita každé skupiny je omezena na 20 lidí. Ve středu i ve čtvrtek se uskuteční vždy pět prohlídek, první skupina vyrazí na připravovanou trasu v 14 hodin. Zájemci se mohou registrovat v průběhu následujících dní na webových stránkách. rámci prohlídky bude v každém sále probíhat zajímavý program.

Jejich účastníci budou mít navíc možnost zapojit se do diskuze a pokládat průvodcům otázky. Po nově zrekonstruovaném čerstvě otevřeném Pokladu zájemce provedou zaměstnanci společnosti Akord & Poklad.

Sdílejte článek