Gastronomie
27/03/2024 Petr Sobol

Beránci, kuřátka i zajíčci. Krásná kavárna láká na velikonoční dobroty

Foto: se souhlasem Krásné kavárny

Krásná kavárna, která sídlí v ostravském obvodu Krásné Pole, se naladila na Velikonoce. Zákazníci v ní mohou ochutnat spoustu dobrot, které tento svátek připomínají.

Kristina Sládečková, která kavárnu vede, pro své hosty neustále se svým týmem vymýšlí spoustu dobrot. Ty nejen, že krásně vypadají, ale taky moc dobře chutnají. „Všechno si děláme sami přímo v naší kavárně. Všechny dorty a zákusky, které máme v nabídce, jsou naše domácí výroba,“ řekla Kristina pro patriotmagazin.cz.

Aktuálně se Krásná kavárna naladila na velikonoční vlnu. Vitrínu zdobí velikonoční makronky, zákusky nebo perníčky. A nechybí ani vaječný likér. „Měli jsme ho na Vánoce a lidem moc chutnal, takže jsme se rozhodli, že ho připravíme i na Velikonoce,“ dodala Kristina.

Kavárna, která v létě oslaví čtvrté narozeniny, sídlí v objektu bývalého zdravotního střediska. V bezprostřední blízkosti je školka i škola, stejně jako dětské hřiště. „Děti si mohou hrát venku, maminky si během toho dají něco dobrého. Sednou si k nám, nebo si kávu se zákuskem vezmou ven. Už brzy navíc otevřeme i venkovní terasu,“ prozradila Kristina. Součástí kavárny je i dětský koutek se spoustou hraček. „I ty jsme si vyrobili my. Prostě je tady všechno naše,“ rozhlédla se majitelka kavárny.


Foto: se souhlasem Krásné kavárny

Kristina v Krásné kavárně začínala se svou kolegyní, teď už podnik vede sama. „Rozhodně se nenudíme. Pečeme taky na různé akce, eventy, ale třeba i na svatby. V našem salonku se konají rovněž oslavy. Určitě by nás lákala taky spolupráce s dalšími podniky, pro které bychom pekli naše produkty,“ řekla.

Krásné pole je nejvýše položeným obvodem Ostravy. „Je to tady jako na vesnici, lidé se znají, ví o sobě. A my jsme, dá se říct, v centru dění,“ usmála se Kristina. Kavárnu navštěvují převážně lidé z okolí, majitelka má ale radost, že se o podniku ví i za hranicemi obvodu. „Dělali jsme u nás kurzy pečení perníčků, po Velikonocích zase začneme plánovat nabídku na prvního máje,“ nalákala zvědavce do své Krásné kavárny.

Příjemná kavárna má otevřeno ve všední dny od 12 do 19 hodin, o víkendech je v provozu od 14 do 19 hodin. A otevřeno bude i na Velikonoce.


Foto: se souhlasem Krásné kavárny

Sdílejte článek