Gastronomie
17/08/2023 Petr Sobol

Karolina buduje novou moderní gastrozónu, nabídku rozšíří další podniky

Větší, modernější i zelenější. Taková bude nová gastrozóna, která v následujících měsících nahradí tu stávající v ostravské Nové Karolině.

Na nové gastrozóně se v Karolině začalo pracovat v pondělí 7. srpna. Hotovo bude během podzimu. „Už to chtělo změnu. V době, kdy se Karolina projektovala, byly úplně jiné trendy i nároky zákazníků,“ řekl v rozhovoru pro patriotmagazin.cz marketingový ředitel nákupního centra Forum Nová Karolina Tomáš Lučan.

Kde jste hledali inspiraci?

V loňském roce jsme kvůli tomuto projektu procestovali půlku Evropy. Hlavně jsme se zaměřili na jižní státy, které jsou v tomto směru nejdál. Našli jsme spoustu inspirace, kam by se náš food court dal posunout jak designově, tak funkčně.

Jak bude nová zóna vypadat? Co jí bude dominovat?

V rámci výběrového řízení jsme poptali nejlepší architekty z Ostravy, Prahy i Brna, ale také ze zahraničí. Nakonec jsme vybrali architekty ze společnosti Reify, která sama vlastní několik center ve Španělsku, Portugalsku, Itálii či USA. Tato firma disponuje vlastní architektonicko-designerskou divizí a specializuje se právě na revitalizace food courtů a food hallů po celém světě. Požadovali jsme větší důraz na soukromí a atmosféru, využití nejnovější trendů, co se týče materiálů i technologií. Velký důraz byl kladen také na propojení celkového designu s regionem a jeho industriální minulostí.

Vsadili jste na hodně zeleně. Jak dlouho jste celkový vzhled ladili?

Prvek zeleně byl pro celkový dojem projektu jedním z nejdůležitějších aspektů. Naštěstí je v této části centra díky prosklené střeše dostatek světla a živým rostlinám se u nás daří. Od prvních návrhů po schválení celkového designu a jednotlivých prvků uběhl zhruba rok a půl.


Vizualizace: se souhlasem Fora Nová Karolina

Jak bude rekonstrukce probíhat?

Rekonstrukce je rozdělena na několik etap a bude trvat zhruba tři měsíce. Celá rekonstrukce probíhá za provozu, a proto klademe velký důraz na to, aby kromě dočasného omezení kapacity sezení neměly stavební práce žádný negativní dopad na zbytek centra. Většina hlučných nebo prašných prací bude probíhat mimo otevírací dobu. Rekonstrukci děláme nyní přes léto a část podzimu, aby se vše stihlo do Vánoc, kdy Karolina praská ve švech.

Slibujete větší komfort a soukromí. V čem bude spočívat?

Nový food hall nabídne asi o 200 míst k sezení více, než ten stávající. Dále díky sníženému stropu a optickému oddělení jednotlivých zón dojde k větší členitosti takto velkého prostoru a zákazník nebude mít pocit, že sedí v závodní jídelně, kde mu neustále někdo kouká přes rameno. Vzniknou zde také místa pro větší skupinky, třeba studentů nebo spolupracovníků, kteří si budou chtít v Karolině posedět a strávit čas u svého oblíbeného pokrmu či drinku. Veškeré stoly budou vybaveny nabíječkami nebo zásuvkami na laptopy a posílena bude také veřejná WIFI síť.

Součástí bude také zóna vyhrazená pro rodiny s dětmi. Co bude její součástí?

Sekce pro rodiny bude vybavena menším hřištěm určeným primárně pro batolata. Bude zde sezení pro matky s kočárky a také zázemí, jako je mikrovlnná trouba, dřez a podobně.

Plánujete i nějaké změny nebo rozšíření v nabídce kaváren, bister či restaurací?

Ano, už teď jsme téměř domluveni s několika novými nájemci, jejichž jména zatím nemůžu prozradit. Ale bude se jednat o doplnění současného sortimentu fast foodů zdravějšími pokrmy, cukrářskými výrobky nebo regionálními producenty. Všem stávajícím nájemcům se u nás daří velmi dobře a od rekonstrukce si všichni slibují ještě lepší podmínky pro své podnikání.


Vizualizace: se souhlasem Fora Nová Karolina

Sdílejte článek