Gastronomie
25/05/2023 Petr Sobol

Kavárna Pojď Café zavírá, nepomohla ani Kvitová

Kavárna Pojď Café ve Fulneku byla otevřena teprve loni v srpnu. Po necelém roce však zavírá své brány.

Pojď Café se otevřelo v návaznosti na Síň slávy Petry Kvitové ve fulneckém Knurrově paláci. Tenistka ve Fulneku vyrůstala. Dodnes v něm žijí její rodiče a ona se do města stále ráda vrací. V Pojď Café měla i svůj dort a do kavárny sama zavítala.

Jenže uplynulo pár měsíců a všechno je jinak. Kavárna se dostala do velkých finančních ztát a poslední květnový den zavírá. „Kavárna každý měsíc prodělávala. Nebyla rentabilní. Filozofií bývalé paní vedoucí bylo mít honosné dorty a drahé zákusky, jenže Fulnek je malé město a tato strategie neuspěla,“ řekl pro patriotmagazin.cz současný pověřený vedoucí Městského kulturního centra František Schindler.

Poté, co se do nabídky dostaly levnější zákusky, se tržby zvedly. Poslední měsíce už byly lepší, ale ne o tolik, aby se kavárna uživila. „Budeme se snažit do konce roku srovnat, ale kavárna nás vedla čím dál víc ke dnu,“ upozornil Schindler, podle něhož se počítalo také s vyšší návštěvností Síně slávy, což by pomohlo i samotné kavárně. „Rozhodně to není tak, že by tady denně zastavovaly autobusy zvědavců,“ dodal.

Bude tady nová kavárna?

Lepší vyhlídky nenabízelo ani léto a blížící se prázdniny. „Já jsem měl 18 let na náměstí obchod. A vím, že během teplých měsíců je náměstí ve Fulneku prázdné. Určitě se nedalo čekat, že by kavárna najednou začala vydělávat,“ kroutil hlavou Schindler.

Pojď Café bude v provozu už jen pár dní. V budoucnu by tady mohla být kavárna nová. Záleží, jestli o ni někdo bude mít zájem. „Největším handicapem je, že se tady nesmí vařit. Jedná se totiž o historickou budovu, ve které není odvzdušnění. Kdyby tady byla kuchyň, tak věřím, že je to úplně o něčem jiném. Každopádně nájem pro nového zájemce by mohl být nižší,“ prozradil Schindler.

Sdílejte článek