Gastronomie
04/03/2024 Petr Sobol

Klára skončila před branami finále. Šla bych do toho znovu, říká o zkušenosti v Peče celá země

Foto: Eva Koňaříková/Česká televize

Česká televize o víkendu vysílala další epizodu soutěže Peče celá země. Do předposledního dílu se dostala i čtyřiadvacetiletá Klára z Petrovic u Karviné, jejíž cestu soutěží Magazín PATRIOT pečlivě sledoval. Do finále však nakonec neprošla.

Klára byla kousek od postupu do finálové epizody, do trojky nejlepších amatérských pekařů a cukrářů ale nakonec neprošla. Stopku jí vystavil devátý díl. „Samozřejmě, že jsem po vypadnutí byla smutná. Zároveň jsem se ale spíše soustředila na tu pozitivní emoci, že jsem se mohla dostat takhle daleko a měla jsem možnost si tak skvělou věc zažít,“ svěřila se poté pro patriotmagazin.cz.

Sobotní epizoda se pro Kláru od začátku nevyvíjela nejlépe. Jednotlivé výzvy se jí nepovedly tak, jak si přála. „Já věřím, že věci se vždycky dějí tak, jak mají. Tím, jak nás bylo už málo, rozhodovaly opravdu detaily, které jsem neměla doladěné a nepovedly se úplně podle mých představ,“ řekla soutěžící z Petrovic u Karviné. „Po hodnocení osobní i technické výzvy jsem věděla, že se to bude dohánět hodně těžce. V devátém kole museli vypadnout dva lidé, takže nepříznivé hodnocení v prvních dvou výzvách bylo velmi náročné následující den v kreativní výzvě dohnat. Určitě jsem to ale nevzdala,“ dodala.

V kreativní výzvě dělala, co mohla, na postup to ale nestačilo. „Myslím, že jsem na tento verdikt byla docela připravená a nepřekvapilo mě to. Po vyslovení mého jména mě ale přepadl smutek z toho, že tahle krásná kapitola mého života končí. Byla jsem však hrozně vděčná, že své sbohem v soutěži dávám až v devátém díle.


Foto: Eva Koňaříková/Česká televize

Jako první se tentokrát pekl takzvaný pie art. Chuťově byl přesně takový, jak ho Klára chystá i doma. „Myslím, že na chuť porota neměla výtky, ale chyběl jim tam ten art. Pojem umění je ale strašně široký a dá se chápat mnoha způsoby. Já to pojala po svém a to, že se to nesetkalo s úspěchem, je věc druhá. To ale přece vůbec nevadí, každý máme jiný styl a líbí se nám něco jiného,“ uvedla Klára.

V technické výzvě se připravovaly muzikálové řezy. Tentokrát Kláru „zradil“ cukr. „Nikdo z nás netušil, jak mají muzikálové řezy vypadat, a tím to bylo zase zajímavější. Ale už když jsem utavila karamel, věděla jsem, že je zle. Čas na opravu jsem už ovšem neměla, a proto porotcům křupal karamel mezi zuby,“ prozradila.


Foto: Eva Koňaříková/Česká televize

V posledním úkolu soutěžící pekli dort, měli se inspirovat obrazem. Chuťově se Kláře opět dařilo, u vzhledu měla ale porota výtky. „Můj dort určitě nejméně ladil s daným obrazem. Asi jsem špatně výzvu pochopila, jelikož jsem se nechala pouze volně obrazem inspirovat, takže problém byl pravděpodobně v nepochopeném zadání. Chuť ale porota chválila, a za to jsem byla moc ráda,“ okomentovala náročný úkol Klára.

Její putování soutěží bylo dlouhé a náročné. Klára rozhodně nelituje, že se na tuto cestu vydala. „Přihlásit se do soutěže bylo moje nejlepší rozhodnutí. Šla bych do toho tisíckrát znovu, předčilo to všechna moje očekávání a získala jsem přátelé i zážitky na celý život. Byla to nezapomenutelná jízda a já jsem moc vděčná, že jsem mohla být součástí,“ uzavřela s úsměvem na tváří.


Foto: Eva Koňaříková/Česká televize

Sdílejte článek