Komentáře
03/12/2020 ČTK

Na Pustevnách se otevřela restaurace, lanovka se naopak zastavila

Trojanovice (Novojičínsko) 3. prosince (ČTK) - Paradoxní situace dnes kvůli vládním koronavirovým nařízením nastala na Pustevnách v Beskydech. Zatímco vyhlídková restaurace a obchůdek na horní stanici lanovky díky uvolnění omezení mohly znovu otevřít, lanová dráha naopak kvůli stejnému vládnímu usnesení musela zavřít. ČTK to řekla mluvčí společnosti Pustevny Dita Korčák Hrtusová.

Restaurace i obchůdek na horní stanici otevřely hned ráno, všichni už se tam podle mluvčí na návštěvníky těšili. Zastavení lanovky ale počet hostů podstatně omezí. "Všechno je nahoře otevřeno. V zákoně je ale napsáno, že užití lyžařských vleků a lanových drah veřejností je zakázáno, a to se na nás vztahuje," řekla Hrtusová.

Nařízení provozovatelům lanovky připadá nesmyslné. "Spadáme pod drážní úřad, takže to je, jako kdyby zastavili autobusy. Doufám, že se nad tím někdo zamyslí. Doteď jsme jeli bez omezení, až na dva týdny na jaře, kdy se zavíralo všechno," řekla Hrtusová.

Pustevny leží na hranici Moravskoslezského a Zlínského kraje. Samotná lanová dráha, která je nejstarší sedačkovou lanovkou v Česku i Evropě, se nachází v katastru obce Trojanovice na Novojičínsku. Lanovka podle mluvčí dopraví nahoru až polovinu návštěvníků z Moravskoslezského kraje. Na Pustevny se dá dojet také autem a autobusem.

Od rána zatím do vyhlídkové restaurace u lanovky přišlo jen pár návštěvníků. "V zimě je to přes týden slabší. Lanovka to ale samozřejmě hodně ovlivňuje," řekla Hrtusová.

Sdílejte článek