Cestování
26/07/2022 Petr Sobol

Parádní, ale bezpečný adrenalin. Elektrické motokáry v Ostravě jezdí až 70 km/h!

Prázdniny jsou v plném proudu. Tropické dny se střídají s deštivými, což řadu výletníků „uvěznilo“ doma. Jsou však taky aktivity, které se dají vykonávat za každého počasí: jako třeba jízda na elektrických motokárách v Ostravě.

E-MOTION Park Ostrava, který se nachází v areálu Avion Shopping Parku, vznikl v roce 2017. Od té doby si získal velkou oblibu a ročně ho navštíví okolo 60 tisíc lidí.

Hala, ve které se elektro-motokáry prohání, ukrývá špičkovou a přes 400 metrů dlouhou trať navrženou lidmi s mnohaletými zkušenostmi ze závodních okruhů v celé Evropě. Jejich cílem bylo postavit trať rychlou, ovšem zároveň extrémně bezpečnou.

„Trať není nějak extrémně zakroucena, takže po ní nejezdíte jako v bludišti. Je vybudována tak, aby nabízela co největší zážitek,“ řekl pro patriotmagazin.cz obchodní manažer společnosti Adam Tabach. „Máme opravdovou závodní trať s únikovými zónami, rychlými protahováky a vracečkami, do kterých je radost brzdit z plné rychlosti a driftem je pak projíždět,“ dodal s tím, že maximální rychlost na trati se může přiblížit až k 70 km/h.

Elektrické motokáry v okolí Ostravy jinde nejsou. „Jsme největší halou s elektro-motokárami v republice. Nejbližší jsou v Polsku nebo ve Zlíně,“ řekl Tabach.

Každý, kdo si přijde poprvé zajezdit, uhradí poplatek ve výši 49 korun, který slouží jako povinná registrace jezdce pro vydání licence. „Tento poplatek se ale hradí jen jednou. Zákazníci navíc sbírají body, takže každou jedenáctou jízdu mají zdarma. Po každé jízdě jim do mailu taky přijdou výsledky, aby mohli porovnávat vlastní časy a srovnávat je i s ostatními,“ prozradil Tabach.

Elektrické motokáry Sodi mají čtyři stupně výkonu. Tyto výkony může přepínat pouze traťový komisař, který dohlíží na průběh jízdy. První úroveň slouží při vjezdu a výjezdu z boxů a při kolizi na trati, kde bude hrozit nebezpečí. Druhá je určena pro dětské jízdy, kterých se mohou účastnit osoby s výškou nad 140 centimetrů a pod dozorem zákonného zástupce.

Úroveň 3 slouží pro běžnou jízdu dospělé osoby s věkem nad 15 let a s tělesnou hmotností do 130 kilogramů, čtyřka je pak neomezeným plným výkonem pro jízdu pro jezdce, kteří splnili kvalifikační čas platný pro dané období.

Jízda v motokáře trvá přibližně 10 minut, přičemž 7:20 minut ji měří časomíra. Děti za jízdu platí 199 korun, dospělí 249 korun v kategorii E3 a 299 korun v kategorii E4. „Naše trať je stále stejná, přestavovat ji by bylo náročné a neefektivní. Čerstvě tady však máme nový nátěr a bariéry, které zaručují ještě vyšší bezpečnost,“ řekl Tabach.

Součástí E-MOTION Parku Ostrava je taky bar, výstava historických vozidel, ale i virtuální realita či závodní simulátory. „Lidé si u nás mohou vyzkoušet taky elektrokola nebo elektromotorky,“ dodal Tabach.

Elektrické motokáry jsou v provozu ve všední dny od 12 do 21 hodin, v soboty od 10 do 22 hodin a v neděle od 10 do 21 hodin. Víkendy jsou pak v čase od 10 do 11 hodin určeny pro dětské jízdy. „Ty slouží primárně pro děti, kdy mají na naši trati přednost. Neznamená to však, že v tuto dobu není umožněno jezdit dospělým. Stejně tak vaše ratolesti uvítáme i mimo tuto dobu, pouze budou jejich jízdy odbavovány bez nároku na přednost – stále však s maximálním ohledem na jejich bezpečnost,“ doplnil Tabach.

V hale se dají pořádat taky firemní akce a v pátek 12. srpna v ní proběhne i velká narozeninová oslava. „Slavíme pět let. Chytáme neobvyklé atrakce, zmrzlinový stánek, food truck i večer s DJ,“ usmál se Adam Tabach.

Sdílejte článek