Komentáře
12/02/2020 Jaroslav Baďura

​Petrův rybník je po virové nákaze opět čistý a napouští se

Vodohospodáři z Povodí Odry začali napouštět Petrův rybník u Krnova.

Ten byl po mimořádném veterinárním opatření zcela vypuštěn a desinfikován.

Po naplnění bude rybník opět zarybněn rybami z vlastní produkce státního podniku Povodí Odry. Do vody se tak přesunou násady kaprů, amurů, tolstolobiků, candátů a štik.

„Rybník jsme nechali ladem celou zimu a nyní jsme připraveni opět vyčištěný a vydesinfikovaný Petrův rybník u Krnova zarybnit naší rybí násadou. Věřím, že se virová nákaza na rybníku již neobjeví. Pro úspěšné zdolání nákazy jsme udělali maximum, což potvrdila i státní veterinární zpráva,“ konstatoval vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry Ivo Jedlička.

Prodej ryb z produkce státního podniku Povodí Odry je zajištěn a probíhá na prodejnách přímo na Petrově rybníce, na farmách Žermanice a Kružberk a v podnikové prodejně v Opavě.

V polovině srpna roku 2019 byla na Petrově rybníce u Krnova nařízena mimořádná veterinární opatření v souvislosti s virovým onemocněním Koi herpes virus, zkráceně KHV, odborně Cyprinid hersvirus 3.

Tato opatření byla ukončena výlovem a utracením celé rybí obsádky. Následovala desinfekce rybníka jeho vyschnutím a vápněním.

Sdílejte článek