Gastronomie
07/03/2022 Petr Sobol

Soutěž Peče celá země je zpět! Mezi nejlepší se dostala i Markéta z Ostravy

V sobotu se na televizní obrazovky vrátí oblíbená soutěž Peče celá země, ve které se utká dvanáct nejlepších amatérských pekařů z celé republiky. Mezi ty se dostala i Markéta Tomášková z Ostravy.

Druhá řada soutěže Peče celé země odstartuje v sobotu 12. března ve 20:10 hodin na Jedničce České televize. Pořadem bude i tentokrát provázet dvojice moderátorů Tereza Bebarová a Václav Kopta, v porotě i letos zasedne Josef Maršálek, ovšem jeho kolegyni Mirku van Gils Slavíkovou nově nahradí Michaela Landová. „Mám ráda pečlivost, preciznost, když jsou věci souměrné a symetrické. Takové detaily. Zároveň taky dokážu posoudit, jestli je to čistá práce, byť se mi třeba vzhledově a tematicky nelíbí, i tak však vidím, jestli je výrobek dobře zpracovaný. Další hledisko pak samozřejmě představuje kreativita,“ uvedla známá foodblogerka.

První řada soutěže sklidila velký úspěch, což potvrdil i konkurz do druhé série, na který se přihlásilo čtyřikrát více zájemců. „Ti byli poměrně dost vyrovnaní, co se týče dovedností v kuchyni. Věděli taky už velmi přesně, co je čeká – laskavá soutěž zaměřená pouze na jejich umění a chuť péct a tvořit. Bylo těžké z nich vybírat,“ prozradil kreativní producent Petr Mühl.

Televizní diváci se mohou těšit na deset epizod a dvanáct finalistů. Mezi ty se dostala i soutěžící Markéta Tomášková ze Staré Bělé, kde žije společně s manželem a pěti dětmi. Jak o sobě prozradila, na pečení má ráda, že je výsledek hned vidět, většinou udělá radost všem, a navíc je pořád spousta nových receptů, které může zkoušet.

Markéta z Ostravy pochází z velké rodiny, ve které výborně pekly všechny ženy, od babičky až po tety. „Pečení je pro mě běžná součást dnů všedních i svátečních, znamená pro mě pospolitost. Nakrmit rodinu, nabídnout něco dobrého přátelům a známým, společně s dětmi tvořit to, co má smysl,“ řekla finalistka soutěže Peče celá země, která dříve učila češtinu na pedagogické škole, dnes je ale na mateřské dovolené a zároveň pomáhá své kamarádce na farmě poblíž Ostravy, kde se věnují pěstováním květin a zeleniny do bedýnek.

Sdílejte článek