Gastronomie
23/02/2024 Petr Sobol

​Zpátky do dětských let. V Avionu je nový automat s cukrovou vatou

Foto: se souhlasem Avionu

Návštěvníci ostravského Avion Shopping Parku už si té novinky určitě všimli. V jídelní zóně „vyrostl“ nový samoobslužný automat s cukrovou vatou.

Přiznejte, kdo jste v mládí cukrovou vatu nemilovali? Mnozí si ji dají s radostí ještě dnes, další ji zase kupují svým dětem. Ovšem takovou cukrovou vatu, jakou nově mají v ostravském Avionu, jste možná ještě neviděli.

Avion navštěvuje spousta dětí. A tak, když dodavatel přišel s nabídkou, nebylo nad čím váhat. Nový automat je umístěn v jídelní zóně naproti Bageterii Boulevard.

Automat plný cukrové vaty je v Avionu jen pár dní, lidi ale zaujal. „Musím pochválit, cukrová vata fakt výborná. Navíc automat dělá krásné tvary,“ napsala na facebookovém profilu nákupního centra Nela Fianová. „Konečně něco pro mě. Miluji cukrovou vatu,“ dodala Jana Šindelová. Najdou se ale i tací, kteří cukrové vatě v Avionu na chuť nepřišli. „Šíleně sladké, není to cukrová vata jako z poutě,“ uvedla Michaela Vovčková.


Foto: se souhlasem Avionu

Na automatu si člověk nejprve vybere tvar a příchuť, poté zaplatí, pak už se jen chvilku počká a vata je hotová. Na výběr je přitom z 12 krásných obrazců. Lidé si tak mohou navolit, jestli chtějí srdce oceánů, letní bobuli nebo třeba hvězdnou fantasy. Jedna porce stojí 100 korun.

Ostravský Avion tak pokračuje v zajímavých novinkách. Už od listopadu tady funguje i automat na čerstvé květiny nazvaný Květomat.

Sdílejte článek